Fundacja Serce dla Maluszka

Historia obrazami płynie

Niezwykła podróż w rodzinne strony poprzez obrazy i zawarty w nich krajobraz ukochanych Kęt. Już 4 grudnia w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach wernisaż wystawy Renaty Lichańskiej-Mleczko “Obrazy rzeką historii”.

– Obecna wystawa to mój kolejny powrót z malarstwem do rodzinnych Kęt. Tym razem skupiłam się głównie na malowaniu miejsc w dolinie rzeki Soły, nieodzownie związanej z historią tego miasta. Wspomnienia “mojej rzeki” z dzieciństwa stały się źródłem inspiracji  i ważnym miejscem przeżyć, którym postanowiłam być wierna. Tęsknota za tym, co było oraz siła przeżyć związana z nieznaną jeszcze przyszłością została przelana na płótno – opowiada o swoich pracach autorka.

Renata Lichańska-Mleczko to artystka i plastyk urodzona w 1962 roku w Kętach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Jej prace malarskie wystawiane są w Polsce i za granicą. Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym Małopolski i Śląska. W jej dziełach można dostrzec fascynację techniką akwarelową, przewagę kolorystyki zimnej, świadome operowanie planami i światłem. Od obrazów bije refleksja oraz zaduma. Wernisaż już w środę, 4 grudnia, o 18.00 w sali wystaw czasowych muzeum. Dzieła można oglądać do 17 stycznia 2020.

 

 

04/12/2019

Harmonogram

Data:
Czas: