Tauron_maj

IV Czechowicka Noc Kultury

W Czechowicach-Dziedzicach zapowiada się najbardziej kulturalna noc w roku. I to tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie.

IV Czechowicką Noc Kultury, zaplanowaną na 24 maja, organizują Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury oraz Izbą Regionalną. – Kontynuując tradycję, przedstawimy kolejne ciekawe i interesujące miejsca w naszym mieście, nie zawsze dostępne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic – mówi Jacek Cwetler, kustosz izby.

Od 18.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej i na placu Jana Pawła II będą trwały „Biblioteczne rekonstrukcje”. Na uczestników zabawy czekają konkursy, opowiastki, plener malarski i spotkanie z grupą rekonstrukcyjną, przybliżającą żołnierski sprzęt z czasów drugiej wojny światowej.
Z kolei od 19.15 w czechowickiej Lokomotywowni odbędzie się odsłona „Nocy” zatytułowana „Kultura napędzana parą”. Zaplanowano zwiedzanie z przewodnikami terenu niedostępnej na co dzień Lokomotywowni, którzy opowiedzą wiele ciekawych historii. Co ciekawe uczestnicy tego wydarzenia zostaną przetransportowani autobusem marki Ikarus.

O 20.00 warto zameldować się w „Lasku”, czyli w Parku Miejskim. Tomasz Roh opowie „Bajki dla dorosłych”, „Saida Dance” pokaże, jak się tańczy, a program „W starym kinie” zaprezentuje Teatr Muzyczny „Movimento”. Co więcej, na gości czeka pokaz filmów na ścianie budynku. A jeszcze na terenie starych kortów tenisowych odbędzie się prezentacja zdalnie sterowanych samochodów oraz będą przygotowane stoiska z rękodziełem i smakołykami.

Jednocześnie we wszystkich powyższych lokalizacjach odbędzie się gra miejska. – Uczestnicy staną w szranki, by ubiegać się o prestiżową pracę u hrabiego Franciszka Karola Kotulińskiego. Jaśnie wielmożny pan hrabia poszukuje sekretarza/bakałarzówny. Kandydaci i kandydatki proszeni są o stawienie się w trzech miejscach, by sprawdzić swoją wiedzę, odwagę i pomysłowość. Należy odszukać trzy miejsca związane z grą, gdzie oczekują harcerze z czechowickiego hufca – mówią organizatorzy.

24/05/2019

Harmonogram

Data:
Przyczepa reklamowa