Jazowy Krzysztof

M. Bialskie: Szpik dla Michała!

16 grudnia, między 8.00 a 15.00 w ośrodku zdrowia przy ulicy Jana Banasia 9 w Międzybrodziu Bialskim odbędzie się “Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i Innych”.

Wydarzenie organizuje Klub Wolontariusza Gminy Czernichów z myślą o 28-letnim Michale z Kęt oraz innych potrzebujących. Chętni do rejestracji w bazie dawców mogą zgłaszać się w podanych wyżej godzinach do pomieszczenia sąsiadującego z biblioteką – wejście od strony kościoła.

– Dla nas to kilka minut poświęcone przy rejestracji, a dla wielu osób może okazać się szansą na drugie życie! Zapraszamy! – zachęcają wolontariusze z klubu.

Michał, dla którego organizowana jest akcja mieszka, studiuje i pracuje w Londynie. 27 kwietnia tego roku dowiedział się, że ma chłoniaka Hodgkina w zaawansowanej formie. Nowotwór zaczął dawać już przerzuty.

– Obecnie jestem leczony kolejnymi cyklami chemioterapii. Dwie poprzednie okazały się nieskuteczne. Jeżeli tym razem chemia nie pomoże, to będę musiał otrzymać przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego – opisuje swoją sytuację młody mężczyzna.

Zaledwie rok temu ożenił się z Helen, która jest dla niego niewyczerpanym wsparciem w walce z chorobą.

– Tak niewiele trzeba, aby uratować komuś życie. Dołącz do bazy potencjalnych dawców szpiku, a może uratujesz życie takim osobom jak ja. W imieniu wszystkich liczących na przeszczep – z góry dziękuję – mówi Michał.

Fot. Klub Wolontariusza Gminy Czernichów

16/12/2018

Harmonogram

Data:
Czas:
Meblux