Ekosolar2_desktop

Milówka: Żywieckie Gody

50. Żywieckie Gody, czyli czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych, trafią i do Milówki.

W Muzeum Stara Chałupa w Milówce w czwartek (24 stycznia) o 16.00 rozpocznie się impreza ze skubaniem pierza, łuskaniem fasoli, przędzeniem wełny, występami kolędników i degustacją potraw, a w piątek (25 stycznia) również o 16.00 Wieczór wspomnień o życiu i twórczości Józefa Szczotki.

W sobotę (26 stycznia) o 19.00 można się wybrać do Domu Strażaka w Milówce na Potańcówkę dziadowską z koncertem kapel i zespołów, występami dziadów, szlachciców i pastuszków (wstęp 20 zł).

W niedzielę (27 stycznia) także w Domu Strażaka w Milówce o 14.00 rozpocznie się Gościna z degustacją potraw regionalnych i koncertem muzyki góralskiej, występami kolędników i szlachciców (wstęp 20 zł). O 18.00 w kościele w Milówce zagra miejscowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Najbardziej atrakcyjna część plenerowa w Milówce odbędzie się w sobotę (2 lutego). O 10.40 na Rynku rozpocznie się konkurs trzaskania z bata, a o 11.40 korowód przebierańców przejdzie do Muzeum Stara Chałupa. Tam Dziady wystąpią w konkursie kolędowania.

To będzie niezwykły dzień ze znakomitą zabawą. Koniecznie zapraszamy do Milówki! – zachęca Andrzej Maciejowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce.

Głównymi organizatorami Żywieckich Godów są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminny Ośrodek Kultury w Milówce i Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

24/01/2019

Harmonogram

Data:
Czas:
Aqua