Dostawcze LCV

Niepodległy Skoczów

11 listopada przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszym regionie odbędą się różnorodne uroczystości związane z tym świętem. Nie zabraknie ich także w Skoczowie. Pod Kaplicówką niepodległość jest okazją do hucznej i różnorodnej imprezy.

O 9.30 na rynku nastąpi złożenie raportu przez dowódcę Kompanii Honorowej OSP Gminy Skoczów, po czym wciągnięta zostanie flaga na maszt, zabrzmi hymn oraz pieśni patriotyczne. Po wypuszczeniu gołębi, uczestnicy przemaszerują pod pomnik „Naszym Bohaterom”, gdzie złożą kwiaty. Przy tej okazji nastąpi również uroczyste nadanie nazwy „100-lecia Odzyskania Niepodległości” nowemu rondu obok pomnika. O 11.00 zaplanowano mszę w intencji ojczyzny w kościele św. Ap. Piotra i Pawła. O 13.30 na stadionie miejskim wystartuje III Skoczowski Bieg Niepodległości.

W programie obchodów 11 listopada znajdują się także: o 14.00 – złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym „żołnierzy wyklętych” w Kiczycach, o 15.00 – złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym 202. Pułk Piechoty i 1. Batalion 4. Pułku Strzelców Podhalańskich w Pogórzu, o 15.30 – Wieczornica Niepodległościowa w sali spotkań parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu, o 17.00 – „Dla Niepodległej”, czyli patriotyczny koncert młodych talentów oraz pokaz filmu „Syberiada polska” w Teatrze Elektrycznym.

11/11/2018

Harmonogram

Data:
Czas: