Brewa

Nieprzyzwoite słowo Konstytucja

Na happening “My jesteśmy Konstytucją – Bielsko Biała” zaprasza KOD Podbeskidzie.

Spotkanie odbędzie się na bielskim Rynku. Początek zaplanowano na 16.00. Ma to być – zapowiadają organizatorzy – lokalne wzmocnienie ogólnopolskiej manifestacji organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji w Warszawie. Uczestnicy przyjdą w popularnych ostatnio koszulkach z napisem Konstytucja, by pokazać, że to właśnie ustawa zasadnicza jest dla nich najważniejsza.

“Będziemy głośno skandować słowo obecnie w niektórych kręgach uznawane z nieprzyzwoite. Będziemy je z dumą nosić na piersi” – zapowiadają, mając na myśli właśnie słowo Konstytucja. Ci, którzy jeszcze nie mają koszulki, torby lub innego przedmiotu z charakterystycznym logotypem, będą mogli go sobie wymalować samodzielnie na przyniesionych przez siebie materiałach.

“Będzie też okazja porozmawiać o nadchodzących wyborach samorządowych i o tym, jak ważne jest wzięcie w nich udziału. Nie będziemy agitować na rzecz konkretnych kandydatów, chociaż wiemy dokładnie na kogo nie zagłosujemy. Będziemy bronić samorządów, aby nadal pozostały samorządne, a nie kierowane przez jednego wójta z Nowogrodzkiej” – ogłaszają organizatorzy.

16/09/2018

Harmonogram

Data:
Czas: