Dostawcze LCV

O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych – premiera książki

Szczegóły:

Nazwa PRIME BOOKS

Śmiech i uśmiech to uniwersalny wyraz emocji, który rozumieją ludzie na całym świecie. Henryka Radziejowska-Semków, ekspertka w dziedzinie gelotologii (nauki o śmiechu), napisała niniejszy przewodnik po tym wyjątkowym zjawisku, zaadresowany do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców – od naukowców, terapeutów i pedagogów po osoby zwyczajnie zainteresowane zagadnieniem u/śmiechu.

To niezwykłe kompendium wiedzy dla tych, którzy lubią się śmiać, jak i tych, którzy mają problem z uśmiechaniem się na co dzień – pełne porad i wskazówek, jak śmiać się częściej i dlaczego warto to robić. Zawiera arcyciekawy rys historyczny fenomenu, jakim jest u/śmiech, oraz obszerny zestaw ćwiczeń do wykorzystania zarówno w domu, jak i na zajęciach z różnymi grupami.

Skąd wziął się u/śmiech? Czy kiedyś śmialiśmy się inaczej niż dzisiaj? Co zrobić, by wywołać uśmiech na twarzy swojej i innych? Czy warto śmiać się częściej? Jakie korzyści, oprócz dobrego humoru, przynosi nam u/śmiech? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy na kartach tej niecodziennej książki.

Henryka Radziejowska-Semków – wiecznie uśmiechnięta nauczycielka szkoły średniej i uczelniany wykładowca. Teatralna pasjonatka tworząca „swój teatr” z amatorskimi grupami dorosłych i seniorów. Niepoprawna optymistka i miłośniczka paradoksu, jak jej mistrz – Leopold Staff: „O to chodzi jedynie, by naprzód wciąż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi gdzie indziej, niż się chciało” (Odys). I taka oto życiowa filozofia „popchnęła” ją w kierunku u/śmiechu i pierwszej książki pisanej „ku pokrzepieniu” w czasach pandemii. Obecnie cieszy się emerytalną wolnością.

Lokalizacja:

PRIME BOOKS
10/02/2022

Harmonogram

Data: