Fundacja Serce dla Maluszka

Posprzątają Hrobaczą Łąkę

W sobotę, 11 czerwca, odbędzie się trzecie w tym roku, finałowe wyjście na szlaki górskie w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2022″. Uczestnicy oczyszczać będą z odpadów rejon Hrobaczej Łąki.

Pierwsza odsłona tegorocznej akcji, organizowanej przez bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, odbyła się 23 kwietnia na szlakach prowadzących na Klimczok. Natomiast w maju sprzątano okolice Babiej Góry. Teraz czas na Beskid Mały i Hrobaczą Łąkę. Jeśli ktoś chce dołączyć do sobotniego sprzątania, może kontaktować się w tym celu pod numerem telefonu 661-536-667.

Każdego roku w naszej akcji bierze udział coraz więcej osób, wśród których ogromną część stanowią dzieci i młodzież. Niestety, z każdym rokiem rośnie także liczba śmieci zbieranych z górskich szlaków. W tym roku kontynuujemy akcję na terenie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego oraz gościnnie w Beskidzie Wyspowym – mówi prezes bielskiego PTT Szymon Baron.

Patronat medialny nad akcją sprawują portal informacyjny beskidzka24.pl oraz „Kronika Beskidzka”. Sprzątanie wspierają także niezawodni sponsorzy: Grupa Kęty S.A. oraz Polskie Mięso i Wędliny Łukosz sp. z o.o.

11/06/2022

Harmonogram

Data: