Dostawcze LCV

Premiera ksiązki “No pasa nada! Nic się nie dzieje. Kobiece oblicze Meksyku”

No pasa nada! Beaty Kowalik to zbiór reportaży o Meksykankach, żyjących w zdominowanym przez mężczyzn świecie. W świecie, w którym kobiety są poniżane, uprzedmiotawiane i pozbawiane jakichkolwiek praw. Historie, które opowiada są niekiedy szokujące, jak ten o czternastolatce, przymuszonej do małżeństwa z lokalnym bossem narkotykowym. Niekiedy magiczne – o szamankach i uzdrowicielkach. O kobietach z miast i wsi, służących i wykształconych, lesbijkach i prostytutkach, aktywistkach i niewolnicach miłości. Mieszkając w Meksyku autorka dotarła do swych rozmówczyń, przedzierając się przez plątaninę ich strachu, niechęci i poczucia bezradności. Udało jej się stworzyć niezwykle ciekawy obraz Meksyku: barwnego, żywiołowego, niesamowicie energetycznego, ale także bezwzględnie okrutnego.

Beata Kowalik

Filolożka, dziennikarka, reporterka. Od ponad dziesięciu lat podróżuje z rodziną po świecie. Pisząc o Meksyku, w którym mieszkała kilka lat, nie boi się poruszać trudnych tematów – wojny narkotykowej, prostytucji nieletnich, miażdżącej biedy czy łamania praw człowieka. Jednocześnie stara się przedstawić nieustępliwą i prawdziwą sylwetkę meksykańskiej kobiety, która żyje w skrajnie trudnych warunkach.

Książkę można zakupić pod tym linkiem: https://www.empik.com/no-pasa-nada-nic-sie-nie-dzieje-kobiece-oblicze-meksyku-kowalik-beata,p1236238289,ksiazka-p

29/01/2020

Harmonogram

Data: