Perfekt Design

Premiera książki – “Operator 112”

Poruszające opowieści operatora numeru alarmowego.

Wybierasz numer alarmowy 112. Twoje zgłoszenie odbiera ktoś, kto takich zgłoszeń otrzymuje dziennie dziesiątki. Prawie każdy odebrany telefon to lawina słów napędzanych przez nerwy, złość i strach. Ktoś, kto z zawodu postanowił pomagać innym, staje się bezbronny wobec ludzi i systemowych absurdów.

Roman Klasa po sześciu latach pracy na stanowisku operatora numeru alarmowego zdradza światu kulisy tego wymagającego i mało docenianego zawodu. Część z nich przedstawił w popularnym internetowym talk-show 7 metrów pod ziemią. W książce zakreśla szerszy kontekst i szczegółowo rozprawia się ze swoją zawodową przeszłością.

Snuje opowieść o swoim życiu: do momentu, w którym decyduje się na to, aby zostać operatorem numeru alarmowego, oraz przede wszystkim od dnia, w którym operatorem zostaje. Mimo że nie przepada za ludźmi i walczy z niską samooceną, decyduje się na to, aby swoje życie zawodowe związać z niesieniem pomocy i ratowaniem życia.

Co to dla niego oznaczało i czym było dla jego najbliższych? Jak życie zawodowe łączył z nauką oraz nową dla siebie rolą ojca? Dlaczego musiał natknąć się na tak wiele bezsensownych wymogów, które ostatecznie odwiodły go od wykonywanego zawodu?

Od Autora:

“Ta książka to nie tylko relacja z pracy operatora numeru 112, ale przede wszystkim opowieść o nas, ludziach i o naszej codzienności. O polityce, edukacji, trudach i urokach rodzicielstwa oraz o naszej kruchej psychice. Ta książka to także moja bezkompromisowa spowiedź. Opowiem wam o pracy operatora, o najcięższych zgłoszeniach i popełnionych błędach. Opiszę rzeczywistość, w której absurd goni absurd – na niewyobrażalną skalę, a ludzie za to odpowiedzialni wszystko sprawnie pudrują i udają, że nie widzą problemu.”

15/04/2020

Harmonogram

Data:
Przyczepa reklamowa