#zostanwdomu

Premiera książki – “Tajemnica Canaletta”

Nowa powieść przygodowa Adama Michejdy z historią w tle.

Już 26 lutego premiera drugiej części serii Adama Michejdy, Pilny na tropie pt. ,,Tajemnica Canaletta”. Jest to powieść dla młodzieży, w której dużą rolę odgrywa historia. Podobnie jak w pierwszej części ,,Skarb getta” autor opisuje przygody dziennikarza Rafała Pilnego, który razem ze swoimi młodymi pomocnikami prowadzi śledztwo dziennikarskie. Tym razem dotyczy ono kradzieży obrazu Canaletta z Zamku Królewskiego w Warszawie.

Słynny reporter śledczy Rafał Pilny powraca! Po rozwiązaniu zagadki „Skarbu Getta”, dziennikarz i jego młodzi pomocnicy stają przed kolejnym wyzwaniem – rozwikłania tajemnicy kradzieży słynnego obrazu.

Z warszawskiego Zamku Królewskiego znika dzieło Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem. Na zlecenie New York Times’a Pilny rozpoczyna niezwykłe śledztwo, w czasie którego trafi m.in. do Włoch na najpiękniejszy wyścig świata – rajd Mille Miglia.

Razem z nim czytelnicy wyruszą śladem klasycznych samochodów, zagubią się na górzystych szlakach i popędzą wraz z pościgiem wśród najpiękniejszych zabytków Rzymu.

Nikt nie spodziewa się co odkryje reporter.

Książki Adama Michejdy to dobry punkt wyjścia do dyskusji o tym w jaki sposób pisać o historii, by młodzież mogła się nią zafascynować. Dzieci i młodzież w powieściach o Rafale Pilnym są pełnoprawnymi uczestnikami śledztw i często to one dostrzegają więcej niż dorośli.

26/02/2020

Harmonogram

Data:
beskidzka_tv