lcv Renault maj 24

Rajd Chłopski w Rajczy

W Rajczy odbędzie się 51. Narciarski Rajd Chłopski!

Główne atrakcje szykowane są w sobotę (26 stycznia).

O 10.00 ulicami w centrum Rajczy przejdzie niezwykle barwny i muzyczny korowód uczestników. Pół godziny później przy Centrum Kultury nastąpi uroczyste otwarcie rajdu. Od 11.30 do 14.00 w pobliskiej remizie OSP potrwają Targi Smaków, gdzie zaprezentują się gminy biorące udział w rajdzie.

Nie zabraknie smakołyków i to nie tylko naszych lokalnych z Żywiecczyzny, ale i z innych części Polski. Będzie tam również okazja, aby zasięgnąć informacji o atrakcjach w tych gminach – mówi wójt gminy Rajcza Zbigniew Paciorek.

Od 9.00 do 13.00 na placu przed rajczańskim kościołem potrwa zbiórka krwi.

Z kolei na boisku Soły Rajcza w ramach pierwszej części zimowiska rajdowego odbędą się biegi na 2 km o 13.30 i na 4 km o 14.00.

Druga część planowana jest w rajczańskim parku, gdzie o 14.30 wystartuje Bieg przebierańców, a o 15.00 Wyścig na byle cym. Godzinę później będzie można dopingować zawodników w mini-biathlonie na boisku Orlik przy parku.

Część artystyczna rozpocznie się w Centrum Kultury w Rajczy o 17.30, a wystąpią: kapela z Dolnej Łomnej z Republiki Czeskiej, zespół regionalny ze Svrcinovca ze Słowacji, kapela Tolka Gałązki z Moszczenicy (woj. łódzkie), kapela Bajerka z Rajczy i zespół Ziemia Rajczańska. O 19.30 organizatorzy wręczą puchary i dyplomy dla zawodników, a pół godziny później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru zespół M.I.G. Ta formacja grająca muzykę disco polo znana jest z takich przebojów jak między innymi „Jej dotyk”, „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy”, „Wymarzona”, „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Miód Malina” czy „Słodka wariatka”. Około 21.00 organizatorzy zaplanowali pokaz laserów, a po nim dyskotekę z DJ-em. Wejście na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatne.

W niedzielę (27 stycznia) dla uczestników rajdu zaplanowano o 9.00 mszę w kościele parafialnym w Rajczy. Po mszy zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu zespołu Wierchy z Milówki.

26/01/2019

Harmonogram

Data:
Czas:
Szkoła alternatywna