WSB_styczen

Skarby z trówły

Po raz osiemnasty otwarte zostanie wieko cieszyńskiej trówły, a światło dzienne ujrzą ukryte w niej skarby. Tegoroczna impreza potrwa od 21 do 23 września.

Święto lokalnej kultury, łączące tradycję ze współczesnością, przebiegać będzie po obu stronach Olzy. W symbolicznej trówle (kiedyś była to drewniana, bogato zdobiona skrzynia, w której przechowywano posag panny młodej), odnajdziemy mnóstwo atrakcji, które wypełnią ten wrześniowy weekend. Ożyją stare zwyczaje. Rzemieślnicy pokażą swój kunszt, a mistrzowie kuchni sięgną po tradycyjne przepisy.

Z tegorocznej trówły “wyciągniemy” wełnę, strudel, gajdy i trombity, a nawet… harfę. Nie zapomnimy o wydarzeniach sprzed stu lat – bo Niepodległość jest naszym wspólnym skarbem – zapowiadają organizatorzy.

Symboliczne otwarcie Trówły nastąpi 21 września o 18.00 w sali konferencyjnej cieszyńskiego Zamku. Start imprezy uświetni koncert zatytułowany „Spotkanie dwóch gór, w którym wystąpią: Kasia Broda-Firla, Michał Szerląg, Józef Broda i kapela „Nowina” z Jabłonkowa.

21/09/2018

Harmonogram

Data: