Stadion Śląski

Sól Kiczora: Rachowanie owiec i nie tylko

Dobra zabawa z niezłą muzyką i wyśmienitymi przysmakami zapowiada się w Soli Kiczorze podczas imprezy Rachowanie Owiec czyli szukanie Kazikowego barana.

Organizowana przez Stowarzyszenie Sólkiczora.pl rozpocznie się w sobotę, 6 października, o 12.00 na boisku szkolnym za miejscową świetlicą środowiskową. Nim ruszy na dobre, to o 11.30 grupy pasterzy będą mogły się zarejestrować do uczestnictwa w zabawie terenowej czyli poszukiwaniu owiec na trasie Sól Kiczora – góra Rachowiec –Sól Kiczora.

Około 15.00 planowane jest uroczyste otwarcie wiaty Rodzinnych spotkań, a po nim dzieci wystąpią w specjalnym widowisku o pasterzach, owieczkach i tradycji górali beskidzkich. Będą także zabawy i konkursy sprawności pasterskiej dla dzieci i dorosłych takie jak między innymi: dojenie krowy, strzelanie z łuku, noszenie barana.

– Oczywiście nie zabraknie muzyki w wykonaniu kapel góralskich, a wieczorem zabawy muzycznej z DJ Georgem – zachęcają Przemysław Romanek, prezes Stowarzyszenia SólKiczora.pl i członek zarządu Mariusz Bury.

Obaj podkreślają, że nie zabraknie dobrego i darmowego poczęstunku takiego jak kiełbasa z ogniska, grochówka z kuchni polowej czy gulasz zbójnicki.

– Ten ostatni zostanie uwarzony przez potomka harnasi zbójnickich Mariusza Burego z Baru Szałas ze Zwardonia, który uzyskał tytuł mistrza smaku powiatu żywieckiego – dodaje prezes Przemysław Romanek.

Zainteresowani uczestnictwem w zabawie terenowej mogą zapisać się u Kamili Jasińskiej dzwoniąc pod numer telefonu 664 851 352 lub pisząc na e-mail: /solkiczora.pl@gmail.com/

Szczegóły oraz regulamin dostępny na stronie profilu społecznościowym: https://www.facebook.com/solkiczora/.

06/10/2018

Harmonogram

Data:
Czas: