Dacia Sandero luty 24

Szlakiem bielskich murali

W czwartek, 11 października Galeria Bielska BWA zaprasza na wycieczkę szlakiem bielskich murali, która zacznie się o 16.30 w holu galerii od krótkiej prelekcji oraz obejrzenia murali na ścianach galerii: „To tłum” grupy Twożywo, „Okna” Karoliny Zdunek i „Niemożliwe połączenie” Awera.

Dalsza trasa spaceru obejmie m.in. mural Piotra Graffa „Bielsko-Biała to plac zabaw” (mur budynku przy ulicy Sienkiewicza 9, obok parkingu) i poprzez ulicę Schodową poprowadzi na ulicy Mickiewicza 3 – do powstałego w 2017 roku muralu „Blue Monday”, zrealizowanego przez artystę o pseudonimie Bezt, a następnie muralu Joanny Stańko „Wielki błękit”, dzieła przedstawiającego kwiaty lotosu (ulica Sikorskiego 10).

Kolejnym punktem będzie dzieło Mariusza Warasa na ścianie Starej Fabryki, następnie mural upamiętniający bielskie tramwaje, zrealizowany przez Jacka Grabowskiego i Piotra Wisłę (plac Żwirki i Wigury 8). Na koniec uczestnicy obejrzą murale w dawnej Białej, m.in. „Pasterza” Projektu Etnograf (ulica 11 Listopada 74) i dojdą do najnowszego muralu w centrum miasta, tuż obok mostu nad Białą (ściana DH Wokulski) – to dzieło Pawła Swanskiego pod tytułem „Scalenie” powstałe we wrześniu tego roku w ramach projektu “oBBraz miasta #5”.

Spacer potrwa około 2 godzin. Uczestników oprowadzać będzie Ada Piekarska z działu promocji Galerii Bielskiej BWA. W galerii dostępne będą także wydane w 2016 przez bielski Urząd Miejski przewodniki „Murale. Bielsko-Biała”.

11/10/2018

Harmonogram

Data:
Czas:
Meblux