Clio anime

TARGI ENERGETAB

Tegoroczne targi ENERGETAB rozpoczną się 11 września. Przez kolejne trzy dni w Bielsku-Białej będą spotykać się czołowi przedstawiciele sektora elektroenergetycznego i poznawać najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne a także dyskutować o rozwoju tej strategicznej branży.

Wśród eksponatów nie zabraknie urządzeń rozdzielczych wysokich i niskich napięć, transformatorów, generatorów czy silników, agregatów prądotwórczych i UPS-ów, odnawialnych źródeł energii, układów automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kabli i przewodów, słupów, i opraw oświetleniowych, podnośników i specjalistycznych pojazdów dla energetyki, osprzętu sieciowego i instalacyjnego, energooszczędnych źródeł światła, maszyn i narzędzi dla budownictwa energetycznego a także rozwiązań informatycznych czy ofert usług dla branży energetycznej, i wiele jeszcze innych innowacyjnych rozwiązań.

Wśród ponad 700 wystawców z 23 krajów Europy i Azji spotkamy zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość znaczących krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Ponad 50 najbardziej innowacyjnych produktów zostało zgłoszonych przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, w którym – wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień można wymienić: Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki Partnerów targów czy też „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.

Jak co roku, targom towarzyszyć będą konferencje oraz prezentacje i seminaria promocyjne.

Szczególne zainteresowanie wzbudzi zapewne konferencja „Rozwój partnerskich relacji pomiędzy Inwestorem a Wykonawcą w energetyce”, której organizatorem jest Rada Firm Przemysłu. Elektrotechnicznego i Energetyki SEP oraz ZIAD Bielsko-Biała. Celem konferencji jest zbliżenie dwóch perspektyw: zamawiającego i wykonawcy – przede wszystkim po to, aby służyć interesom przyszłych użytkowników inwestycji czyli krajowej energetyce, przy okazji ograniczając pole do ewentualnych konfliktów stron przetargu. I nie chodzi tutaj o ograniczanie konkurencji lecz o to, by konkurowały między sobą podmioty o porównywalnym potencjale, co powinno zapewnić sprawną realizację inwestycji i na godziwych warunkach. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele PSE SA i Grup Energetycznych oraz znaczący realizatorzy krajowych inwestycji energetycznych.

Organizatorzy konferencji spodziewają się, że w trakcie otwartej dyskusji pomiędzy zamawiającymi i wykonawcami będą oni mogli bezpośrednio poznać problemy z jakimi zderza się rynek, aby wspólnie wypracować najlepsze procedury w zakresie optymalnego prowadzenia bardzo ważnych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycji.

Istotne kwestie, związane z bezpieczeństwem użytkowania aparatury niskiego napięcia, czyli tej, którą spotykamy w każdym mieszkaniu, zostaną poruszone podczas konferencji „Bezpieczna aparatura elektryczna niskiego napięcia” zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT). Konferencja ta powinna szczególnie zainteresować projektantów i wykonawców instalacji elektrycznych, którzy nieświadomie mogą zastosować pojawiającą się na rynku aparaturę zabezpieczającą czy sterującą, która nie spełnia wymogów technicznych i deklarowanych parametrów związanych z: ochroną przeciwporażeniową czy ochroną przepięciową.

Ważną informacją dla wystawców jest uznanie przez Prezes Urzędu Patentowego targów Energetab 2018 za „wystawę publiczną”, dającą pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego lub prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.

Tradycyjnie już niektórzy wystawcy planują specjalne spotkania z klientami dla uczczenia obchodzonych w tym roku jubileuszy. I tak na przykład” 60-lecie działalności „świętować” będzie podczas targów RELPOL SA.

Szczegółowe wykazy i informacje o organizowanych podczas targów konferencjach, seminariach, okolicznościowych zebraniach i innych ciekawych wydarzeniach publikowane są na bieżącą na stronie internetowej targów: www.energetab.pl

 

13/09/2018

Harmonogram

Data:
Czas:
Szkoła alternatywna