Perfekt Design

Uwaga, pijany traktorzysta na koziańskich dożynkach!

Farmer Show z wyścigiem ciągników na ćwierć mili i konkurencją „pijany traktorzysta”. Barwny korowód, koncerty i gwiazda kabaretu Łowcy.B. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców i gości koziańskich dożynek.

Kto jeszcze nie widział, jak robi się dożynki z prawdziwym rozmachem i wyjątkową atmosferą, musi udać się do Kóz. Święto plonów, którego gospodarzem jest rodzina Wojtusiaków, przewidziano na 15 września. Już o 10.30 w drogę (plac targowy, ulice Szkolna, Krakowska, Kościelna oraz pl. ks. K. Kochaja) wyruszy dożynkowy korowód. O 11.00 rozpocznie się msza dożynkowa w kościele św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a w samo południe korowód wyruszy do parku, gdzie pół godziny później rozpocznie się ceremonia dożynkowa z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Kozianie. Zaraz potem wystąpi Bartosz Gajda z Łowców.B.

Od 15.00 do 17.30 – prawdziwy hit, czyli Farmer Show. Odbędzie się na polu obok parku. Michał i Piotr Szetyńscy zapraszają na II Koziański Wyścig Ciągników Rolniczych o Puchar Wicestarosty Powiatu Bielskiego. Rolnicy będą rywalizować w slalomie gigancie, wyścigu na 1/4 mili i konkurencji pod oryginalną nazwą „pijany traktorzysta”.

Jednocześnie, od 14.00, w parku czeka moc atrakcji. Dzieci będą się mogły bawić w wiosce harcerskiej i na dmuchanym placu zabaw oraz wziąć udział w artystycznym projekcie „Magiel kultury”. W parku staną stoiska handlowe i gastronomiczne oraz ekologiczne. Będzie się można napić wody z saturatora w stylu retro, przywiezionym przez spółkę Aqua.

Tego dnia wystąpią Młodzieżowa Orkiestra Dęta (g. 15.45), świętujący dziesięciolecie ZPiT Kozianie (16.30) oraz Walimy w Kocioł (17.45). Następnie, aż do północy, do tańca będzie przygrywał Dravox. Około 17.30 zostaną uroczyście wręczone nagrody w konkursie „Korowód” i w zmaganiach farmerskich.

Na zdjęciu obok rodzina Wojtusiaków, rolników-hodowców, gospodarzy dożynek. Fot. M. Nikiel/www.kozy.pl

15/09/2019

Harmonogram

Data:
Czas:
Aqua