Brewa

Van Gogh w karczmie

Od lat Stowarzyszenie Trzeźwości DOM w Jordanowie organizuje imprezy integracyjne dla podopiecznych środowiskowych domów samopomocy i podobnych placówek. Do tej pory miały one formę pikników, ale w tym roku będzie to coś zupełnie innego – I Wernisaż Sztuki Osób Niepełnosprawnych im. Zbyszka Koleckiego „Nasz Vincent”.

5 października jordanowską karczmę Przystań u Lipy ozdobią prace wykonane w ośrodkach terapeutycznych na terenie powiatu suskiego i kilku sąsiednich, inspirowane twórczością jednego z największych artystów w historii – Vincenta Van Gogha. Otwarcie wystawy odbędzie się o 10.00. W późniejszych godzinach będą jej towarzyszyły dodatkowe atrakcje, które zaciekawią miłośników malarstwa i… kina. Na 13.00 zaplanowana została prezentacja na temat powstawaniu filmu „Twój Vincent”, pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej. Do jej nakręcenia wykorzystano 65 tys. obrazów olejnych, które przez 7 lat tworzyło 125 malarzy! Jeden z nich, Mariusz Maksel, będzie gościem wernisażu i o 16.00 zdradzi tajniki pracy na planie tej niezwykłej produkcji. Patronat prasowy nad imprezą objęła „Małopolska Kronika Beskidzka”.

Zbyszek Kolecki, którego imię nadano wydarzeniu, to zmarły w ubiegłym roku społecznik, jeden z założycieli Stowarzyszenia Trzeźwości DOM, były burmistrz Jordanowa.

05/10/2018

Harmonogram

Data:
Czas: