Fello

W rocznicę urodzin Jana Pawła II

W najbliższy weekend w Wadowicach hucznie będą obchodzone 99 urodziny Karola Wojtyły – Papieża Polaka .

O godzinie 9.30 uczestnicy Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci i Młodzieży ze Szkół imienia Jana Pawła II  przemaszerują  barwnym korowodem przez miasto od Szkoły Podstawowej nr 1 na rynek. Na głównym placu miasta jedną z  atrakcji będzie wspólna fotografia, która zostanie przesłana papieżowi Franciszkowi. Cykl występów zakończy złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II przez delegacje szkół, jednostek samorządowych oraz zagranicznych gości. Uroczystemu nabożeństwu o godzinie 11.00w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

– Po mszy nastąpi ceremonialne wciągnięcie na maszt flagi z insygniami papieskimi. Będzie to wydarzenie symbolizujące otwarcie jubileuszu setnych urodzin Papieża, które czekają nas już w przyszłym roku – informuje burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Następnie burmistrz Wadowic zaprosi wszystkich mieszkańców i gości na poczęstunek ogromnym tortem urodzinowym na cześć słynnego wadowiczanina.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć biesiada zorganizowana przez Stowarzyszenie LGD Wadoviana, z uczestnictwem Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wadowice i Gminy Andrychów, przy współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wadowicach.

O godzinie 16.00, zgodnie z wieloletnią tradycją, na wadowickim rynku wystąpią orkiestry strażackie.

Kulminacyjnym wydarzeniem 99. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II będzie wieczorne widowisko muzyczne Decalogue „Jan Paweł II – Pasterz Świata”, które rozpocznie się o godzinie 19.00.

18/05/2019

Harmonogram

Data:
Aqua