Fello

Wadowice: Piknik historyczny

Karabiny, mundury, gra terenowa, pokazy musztry, loteria fantowa, zabawy dla dzieci to tylko część atrakcji towarzyszących w najbliższą niedzielę 16 czerwca otwarciu nowej wystawy w Muzeum Miejskim w Wadowicach.

Ekspozycja opowiada o przedwojennych tradycjach pułkowych Wadowic. Zaangażowanie wadowickich kolekcjonerów i grup rekonstrukcji historycznych umożliwiło zebranie pokaźnego zbioru materiałów – eksponatów z epoki, zdjęć i dokumentów, dzięki którym udało się odtworzyć relacje wojska z lokalną społecznością. Na wystawie znajdują się zdjęcia z zawodów lekkoatletycznych, meczów piłkarskich czy mniej oficjalnych uroczystości, w których uczestniczyli żołnierze i oficerowie „dwunastki”.

Otwarciu ekspozycji towarzyszyć będzie piknik historyczny w ogrodzie na ul. Kościelnej. W niedzielne popołudnie 16 czerwca, w godz. 14.00 – 17.00 będzie można zobaczyć wyposażenie wojskowe oraz pokaz musztry w ogrodzie przy ul. Kościelnej, zagrać w grę terenową albo wziąć udział w loterii. Nie zabraknie zabaw dla najmłodszych i wojskowego poczęstunku. Miłośnicy broni będą mieli możliwość podziwiana oryginalnego CKM z lat trzydziestych.

Wystawa „Przedwojenne tradycje pułkowe Wadowic” i piknik historyczny są elementem większego projektu, któremu towarzyszą otwarte warsztaty wakacyjne oraz zajęcia edukacyjne. Projekt został Dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm jutra”.

 

Lokalizacja:

Wadowice
16/06/2019

Harmonogram

Data:
beskidzka_tv