Polmotors

Wadowice: Wspomnienie o Janie Pawle II.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”.

Gościem papieskiego muzeum Grzegorz Gałązka, jeden z papieskich fotografów. Spotkanie z artystą odbędzie się we wtorek 18 lutego. Na godz. 17.30 zaplanowano wernisaż wystawy „Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki”, natomiast o godzinie 18.00 rozpocznie się wieczór wspomnień.

Grzegorz Gałązka od blisko trzydziestu lat mieszka w Rzymie. Z aparatem towarzyszył Janowi Pawłowi II w wielu historycznych momentach pontyfikatu, uwieczniając zarówno codzienność w Watykanie, jak i wspomnienia z pielgrzymek. Wśród jego prac jest także zdjęcie, które zostało wybrane na oficjalny portret kanonizacyjny św. Jana Pawła II.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (plac Jan Pawła II 5).

Wystawa zdjęć „Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki” będzie dostępna dla zwiedzających w sali teatralnej Domu Katolickiego do 22 marca w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 16.00. Wstęp bezpłatny, nie wymaga rezerwacji.

Lokalizacja:

Wadowice
18/02/2020

Harmonogram

Data:
Aqua mobilki