Ekosolar2_desktop

Węgierska Górka: Wielka Orkiestra z wielką imprezą

Będzie się działo, i to naprawdę bardzo sporo, w Węgierskiej Górce w niedzielę (13 stycznia) podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tam cykl imprez przygotowuje miejscowy Hufiec ZHP wspólnie z Ośrodkiem Promocji Gminy. Od 9.00 do 15.00 potrwa 6. Rajdowa Orkiestra, w której swój udział zapowiedzieli kierowcy rajdowi. Po raz kolejny pod Urzędem Gminy zaprezentują się samochody klasyczne, a przy Centrum Handlowym Huta trwać będzie impreza „Moto Spot”. Będzie możliwość przejazdu na prawym fotelu rajdówki, prezentacja rajdówek i licytacje przedmiotów. Odbędzie się także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. O 14.00 rozpocznie się Przegląd Grup Kolędniczych z gminy Węgierska Górka – „Niesopusty”. Z alei Zbójników przy Urzędzie Gminy wyruszy barwny korowód przebierańców, który dotrze na Bulwary. Tam odbędzie się dalsza część imprezy. Od 16.00 finał orkiestry przeniesie się do pobliskiej hali widowiskowo-sportowej, gdzie wystąpią między innymi dzieci z przedszkola z Żabnicy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce i gimnastyczki z klubu sportowego Spartak Węgierska Górka. Na zakończenie zaplanowano ciekawy pokaz naukowy „Turbo próżnia”, który wykona Mikro Centrum Nauki „Naukotechnika” ze Świnnej. O 20.30 planowane jest światełko do nieba. To oczywiście jeszcze nie wszystko. W czasie imprezy zaplanowano naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowana będzie specjalna Baby Sfera z balonowymi zabawami, torem przeszkód, warsztatami plastycznymi i malowaniem twarzy. Będą oni mogli także skorzystać z przejażdżki samochodami elektrycznymi czy zrobić zabawne zdjęcie za pomocą profesjonalnego Fotolustra. Z kolei ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR poprowadzą warsztaty na ściance wspinaczkowej.

Możemy się pochwalić, już na etapie przygotowań, ogromnym zainteresowaniem 27. Finałem w naszej gminie. Coraz więcej ludzi zgłasza swoją chęć i gotowość do pomocy i grania z Orkiestrą Jurka Owsiaka. I to nas niezwykle cieszy, bo jako wieloletni prowadzący imprezę mogę stwierdzić, że na przestrzeni lat ludzi dobrego serca w naszej okolicy jest coraz więcej, a sumy zebrane przez wolontariuszy Sztabu Węgierska Górka są co roku rekordowe. Liczymy na to, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców uda nam się pobić zeszłoroczny rekord, czyli 68 800 złotych – mówi wicewójt gminy Węgierska Górka Marian Kurowski, wieloletni prowadzący finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Węgierskiej Górce.

13/01/2019

Harmonogram

Data:
Czas:
Aqua mobilki