Dostawcze LCV

Wilk znów w Lipowej

W środę, 27 listopada, o 17.00, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego gościem – po raz drugi – będzie Marcin Wilk, który kiedyś odwiedził bibliotekę z książką „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”. Tym razem opowie o książce „Pokój z widokiem. Lato 1939”. Wstęp na spotkanie jest wolny!

Pozycja ta odsłania mniej znane oblicze Polski tamtego okresu.  Opisując ostatnie przedwojenne lato, Marcin Wilk zajrzał do Zakopanego, spędził trochę czasu w Gdyni, przyjrzał się Zaleszczykom, ale przede wszystkim zboczył z popularnych tras turystycznych. Przemierzając tereny Polski przedwrześniowej, postanowił dotrzeć do żyjących świadków epoki i wysłuchać ich opowieści o ostatnich tygodniach życia w pokoju.

Marcin Wilk – dziennikarz, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował w pismach: „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Polityka”, „Znak” i in. Autor rozmów z pisarzami „W biegu… Książka podróżna” (2010) oraz książek biograficznych „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia” (2015) i „Kwiatkowska. Żarty się skończyły” (2019). Prowadzi bloga Wyliczanka.

27/11/2019

Harmonogram

Data:
Czas: