Ekosolar2_desktop

XXII Dni Muzyki na Zamku „Sucha Beskidzka 1918 – 2018: Drogi do wolności”

Już niebawem, w niedzielę 23 września rozpocznie się kolejna, XXII edycja „Dni Muzyki na Zamku”. W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości tematyka  wrześniowego cyklu koncertów w Suchej Beskidzkiej jest w całości poświęcona polskim utworom patriotycznym, których treść i rodowód nawiązuje do wydarzeń z okresu walki o niepodległość Ojczyzny.

W niedzielne popołudnie 23 września  roku zapraszamy Państwa do udziału w koncercie „W 100 minut przez stulecie – muzyka dla Niepodległej”, który odbędzie się o 17.00  w malowniczej scenerii zespołu zamkowo-parkowego. Na scenie plenerowej w parku zamkowym pojawią się gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej w osobach: Bogusław Morka – tenor, Agnieszka Kozłowska – sopran, Artur Janda – baryton. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Alla Vienna. Repertuar koncertu stanowi wiązankę najpiękniejszych pieśni patriotycznych, sławiących wydarzenia związane z walką o niepodległość Polski, przeplecioną współczesnymi kompozycjami o tematyce patriotycznej

Tydzień później, 30 września w Sali Rycerskiej zamku suskiego odbędzie się wyjątkowe widowisko muzyczno – multimedialne „Rozkwitały pąki białych róż…”, w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, młodzieżowego Ogniska Muzycznego „Allegro”, Miejskiego Chóru „Jasień” oraz Zespołu Muzyki Dawnej, które stanowi swoiste połączenie wykonywanych na żywo utworów, tworzących kanon polskiej muzyki patriotycznej z prezentacją  kontekstów regionalnych i udokumentowanych śladów działań na rzecz odzyskania niepodległości Polski  w rejonie Suchej Beskidzkiej  i okolic.

Wydarzenia organizowane w ramach XXII Dni Muzyki na Zamku pod hasłem „Sucha Beskidzka 1918 – 2018: Drogi do wolności” zostały dofinansowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka oraz ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Na tę okoliczność przygotowana została również bezpłatna publikacja folderowa, w której znajdują się programy koncertów poszerzone o materiały archiwalne, dokumentujące proces odzyskiwania niepodległości na poziomie lokalnym w rejonie Suchej Beskidzkiej. Publikacja  rozdawana będzie publiczności przed wydarzeniami.

23/09/2018

Harmonogram

Data:
Czas:
Aqua