Ekosolar2_desktop

Żywiec: Żywieckie Gody – Beskidzki Karnawał

W Żywcu trwają 50. Żywieckie Gody, czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych.

Impreza rozpoczęła się 11 stycznia od uroczystej sesji z okazji jej pięćdziesiątej edycji. Odbyła się już część konkursowa „w izbie” z występami zespołów i grup kolędniczych oraz 11. Przegląd Widowisk Jasełkowych Placówek Opiekuńczo-Leczniczych i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W niedzielę (20 stycznia) w Żywcu odbędzie się Beskidzki Karnawał. O 13.20 barwny korowód zespołów przejdzie z Rynku do sali widowiskowej w MCK, gdzie o 14.00 zaprezentują się: orkiestra dęta OSP Międzybrodzie Bialskie oraz zespoły regionalne Mały Haśnik z Żabnicy, Żywczanie z Żywca, Ziemia Żywiecka z Żywca i gościnnie Pokolenie z Biłgoraja.

Będzie także degustacja przepysznych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i kiermasz sztuki ludowej. Do tego wszystkiego około 17.00 zagra kapela Pieczarki – zachęca Mirosław Dziergas, dyrektor Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Głównymi organizatorami Żywieckich Godów są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminny Ośrodek Kultury w Milówce i Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

20/01/2019

Harmonogram

Data:
Czas:
Aqua