Europarlament Nykiel

Żywieckie Gody w Żywcu – część plenerowa

W Żywcu trwają 50. Żywieckie Gody, czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych.

Impreza rozpoczęła się 11 stycznia od uroczystej sesji z okazji jej pięćdziesiątej edycji. Odbyła się już część konkursowa „w izbie” z występami zespołów i grup kolędniczych oraz 11. Przegląd Widowisk Jasełkowych Placówek Opiekuńczo-Leczniczych i Warsztatów Terapii Zajęciowej. 20 stycznia odbył się również Beskidzki Karnawał. Wtedy to z z Rynku do sali widowiskowej w MCK, gdzie o 14.00 podczas Beskidzkiego Karnawału zaprezentują się: orkiestra dęta OSP Międzybrodzie Bialskie oraz zespoły regionalne Mały Haśnik z Żabnicy, Żywczanie z Żywca, Ziemia Żywiecka z Żywca i gościnnie Pokolenie z Biłgoraja. Była również degustacja przepysznych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i kiermasz sztuki ludowej. Do tego wszystkiego zagrała kapela Pieczarki.

A co przed nami?

W sobotę, 26 stycznia, czeka nas dzień plenerowy w Żywcu.

O 11.00 ulicą Kościuszki przejdzie barwny korowód zespołów przebierańców na Rynek, gdzie po krótkiej prezentacji rozpocznie się konkurs trzaskania z bata. Ten dzień to wspaniała i barwna impreza – mówi Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

Głównymi organizatorami Żywieckich Godów są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminny Ośrodek Kultury w Milówce i Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

26/01/2019

Harmonogram

Data:
Czas:
Szkoła alternatywna