To już nie spekulacje czy złudne nadzieje, ale rzecz postanowiona. Jeśli wszystkie osoby z Osielca, które wcześniej zgłosiły chęć korzystania z błękitnego paliwa (czyli gazu ziemnego), rzeczywiście są na to gotowe, gazociąg zostanie doprowadzony do ich miejscowości. Są też szanse na gazyfikację sporej części Naprawy.
Przez kilka miesięcy w Osielcu zbierane były zapisy mieszkańców zainteresowanych użytkowaniem gazu ziemnego. Zgłosiło się 160 osób, co wystarczyło, by zarząd spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – Obrót Detaliczny uznał gazyfikację wsi za opłacalną. Następny etap to składanie wniosków o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej. Można to będzie zrobić w czasie jednego z planowanych dyżurów przedstawicieli PGNiG-OD w Osielcu. Odbędą się one w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji 22 i 29 maja oraz 5 i 12 czerwca, w godzinach od 13.00 do 18.00. Aby w czasie jednego z takich dyżurów wypełnić wniosek, należy przynieść ze sobą dane dotyczące budynku, do którego ma być podłączony gaz, łącznie z numerem działki i informacją na temat tytułu prawnego do nieruchomości. Można też przynieść mapkę poglądową, choć nie jest to konieczne. We wniosku trzeba będzie określić, do czego ma być używany gaz ziemny i podać przybliżony czas rozpoczęcia korzystania z tego paliwa.
Otwiera się też furtka do gazyfikacji części Naprawy, pojawił się bowiem pomysł, aby rozbudować istniejącą w miejscowości Skawa sieć w taki sposób, aby dociągnąć ją do Jordanowa przez osiedle Dyrdołówka w Naprawie. Niewykluczone jest też doprowadzenie gazociągu do centrum wsi. Zapisy chętnych do korzystania z gazu ziemnego w tej miejscowości przyjmuje sołtys Maria Medes (Naprawa 430, tel. 18 267 42 33). Przy składaniu zgłoszenia trzeba będzie podać lokalizację budynku i numer działki oraz wskazać, do jakich celów ma być wykorzystywane błękitne paliwo.