Na sygnale Wadowice

Groził seniorce nożem i zabrał 50 zł

Sceny grozy rozegrały się kilka dni temu w jednej z wiosek na terenie gminy Brzeźnica. Sprawa wyszła na jaw dużo później, gdyż okradziona seniorka była tak przerażona, że bała się o napaści na nią opowiedzieć policjantom.

W poniedziałek policjanci z komisariatu w Brzeźnicy w ramach swoich rutynowych obowiązków odkryli, że 1 lutego doszło do rozboju na 89-letniej mieszkance tej gminy. – Pokrzywdzona z obawy o swoje życie bała się zawiadamiać policję o zaistniałym zdarzeniu. Dopiero ujawnione przez nas okoliczności pozwoliły na potwierdzenie tego faktu przez pokrzywdzoną , która złożyła stosowne zawiadomienie – mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy wadowickiej policji. Wspomina, że 27-letni mężczyzna  po uprzednim wyważeniu drzwi do pomieszczenia garażowego budynku mieszkalnego przedostał się do jego wnętrza. Następnie grożąc 89-latce nożem zażądał od niej wydania pieniędzy. Starsza kobieta obawiając się o swoje życie wydała zamaskowanemu napastnikowi  50 zł. – Ustalenia poczynione przez policjantów z Brzeźnicy oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy rozboju. Został zatrzymany już następnego dnia. Jest to mieszkaniec tej samej gminy, karany uprzednio za przestępstwa z użyciem przemocy, za które odbywał kary pozbawienia wolności –mówi rzeczniczka.

Zatrzymanemu, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przedstawiono zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, popełnionego dodatkowo w warunkach recydywy.  Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. 27-latek przyznał się do zarzucanego czynu i złożył szczegółowe wyjaśnienia. Pomimo tego  wystąpiono do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego i sąd przychylił się do niego.

 

google_news