Porady i inspiracje

Hamak – przydatny podczas survivalowych wypraw i odpoczynku w ogrodzie. Masz swój?

Zimny weekend w terenie przetrwasz w hamaku, który otula niczym kokon. W środku jest ciepło i przyjemnie, co przynosi ukojenie dla zmęczonego ciała. Świetny wybór na każdy terenowy wyjazd o każdej porze roku.

Hamakowałeś kiedyś? To pytanie, które można usłyszeć od znajomych czy to szykując się na pierwszy od dłuższego czasu wyjazd na biwak, czy kupując wyposażenie do ogrodu. Kto choć raz mocował hamak, wie, że pierwszego montażu nie można bagatelizować. Dlatego najlepiej przetestować „na sucho”, jak to się robi, zwłaszcza gdy w najbliższym czasie wyjeżdżasz pod chmurkę. Dzięki temu nawet zmęczony sprawnie rozłożysz posłanie. Wsłuchując się w odgłosy natury, odpłyniesz do krainy Morfeusza, a hamak zapewni wygodny sen.

Lekki jak „Duch”

Wiosenny wyjazd na łono natury z zamiarem noclegu wymaga odpowiedniego sprzętu. Gdy ognisko przygasa i wszyscy śpią, jesteś zdany na siebie. Lesovik Duch to rozwiązanie całoroczne, które gabarytem przypomina litrową butelkę wody, a przy tym jest lżejszy od puszki piwa. Zajmuje mało miejsca i wystarczą 3 minuty oraz dwa węzły, aby Twoje komfortowe posłanie, było gotowe na przyjęcie obciążenia do 250 kg. Gdy w jakiś sposób hamak się rozerwie, to wzmocnione włókna splotu Ripstop, powstrzymają dalsze prucie się materiału nawet w trakcie użytkowania. Duch to wygodne i wytrzymałe posłanie, które zapewni komfortowy sen dzięki oddychającej tkaninie. Łatwy w obsłudze, dwustronnie otwierany pokrowiec Bishop Bag ułatwia rozwieszanie, a także pakowanie hamaka. Nawet jeśli zaśpisz, zdążysz na poranny posiłek przed wymarszem.

Jeśli survivalowe zabawy nie pozwalają na rozpalenie ogniska w obozowisku, a noc zapowiada się zimna, zabierz ze sobą Lesovik Otul. Jest to podpinka hamakowa (ang. underquilt), która chroni przed mrozem, wiatrem i wilgocią, umożliwiając biwakowanie nawet zimą. Funkcja kołdro-śpiwora (tzw. topquilta) to przydatne rozwiązanie. Otul, sprawdzi się do każdego modelu hamaka, a sama regulacja podpinki zajmie Ci 1,5 minuty. W trakcie zimnego dnia, w ciągu 4,5 minuty masz gotowe posłanie, które zabezpieczy Cię przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dodatkowa ochrona – płachta biwakowa

Do czego przydaje się płachta biwakowa? W dużym uproszczeniu to dach Twojego legowiska, który chroni przed deszczem, słońcem, wiatrem, a także przed spadającymi z drzew owadami, igłami, szyszkami i liśćmi. Sprzęt można przytwierdzić zaraz przy gruncie na wzór namiotu. Może posłużyć, jako zadaszone stanowisko obserwacyjne np. dla ornitologów. Dzięki łatwemu montażowi to dobry sposób na znalezienie chwili wytchnienia i krótką drzemkę. Zwłaszcza wtedy, gdy planujesz przejść jeszcze przynajmniej kilka kilometrów, zanim zbudujesz obozowisko na noc. Trap Lesovik, sprawdzi się także w roli zadaszenia hamaków. W ten sposób uzyskasz dodatkową ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Waży tyle, co trzy czekolady (300 g), a daje dużo więcej korzyści, warto mieć go pod ręką.

Hamak to bardzo przydatne wyposażenie podczas terenowych wędrówek z założeniem noclegu pod chmurką. Świetnie sprawdzi się z zadaszeniem typu trap, a w chłodniejsze miesiące uzupełniony o podpinkę, zapewni komfortowe warunki snu. Hamaki Lesovik zapewni wygodę podczas odpoczynku w ogrodzie i w trakcie survivalowej wyprawy. A Ty do czego wykorzystasz swój hamak?

google_news