Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Interaktywne lekcje z platformą e-learningową TAURONA

edukacja.bezpieczniki.tauron.pl to adres platformy edukacyjnej, na której można znaleźć interaktywne lekcje, atrakcyjne filmy edukacyjne, opisy doświadczeń, eksperymentów i zabaw, a także wiele innych pomocy naukowych do przeprowadzenia ciekawych lekcji dla uczniów szkół podstawowych. Platforma to ważny element projektu edukacyjnego firmy TAURON Dystrybucja, którego celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z prądem.

Nowoczesne narzędzie edukacyjne, jakim jest platforma e-learningowa, umożliwia przystąpienie do programu szkołom z całego kraju. Bazując na doświadczeniach z poprzednich edycji „Bezpieczników” TAURON stworzył obecnie całkowicie nową, multimedialną platformę edukacyjną przygotowaną z myślą o nauczycielach szkół podstawowych, uczniach i ich rodzicach. Część materiałów dydaktycznych zamieszczonych na platformie przygotowanych zostało z myślą o uczniach niepełnosprawnych.

– Dzięki platformie program zyskuje nowe grono odbiorców, ponieważ do tej pory przeprowadzaliśmy zajęcia edukacyjne bezpośrednio w szkołach na terenie działania spółki – mówi Beata Boryczko, koordynator projektu w TAURON Dystrybucja. – Treści, jakie przekazujemy dzieciom, mają przede wszystkim podnieść ich poziom bezpieczeństwa. Uznaliśmy więc, że warto zmienić formułę programu i stworzyć nowoczesne i powszechnie dostępne narzędzie dydaktyczne. Dzięki temu nauczyciel w każdej szkole w Polsce sam będzie mógł wybrać temat lekcji związany z prądem, energią elektryczną lub bezpieczeństwem i przeprowadzić lekcję, dostosowując ją do potrzeb uczniów.

W szkole i po szkole

Filarem platformy są gotowe scenariusze inter- aktywnych lekcji, opracowane dla dwóch grup wiekowych: klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych. Wszystkie materiały umieszczone na platformie były konsultowane z metodykiem szkolnym oraz psychologiem dziecięcym. Niezależnie od sekcji „Dla nauczyciela” platforma zawiera też dział „Dla uczniów” oraz „Dla rodziców”.

Platforma edukacyjna przygotowana przez TAURON jest innowacyjnym narzędziem do propagowania bezpiecznych zachowań i wiedzy na temat prądu wśród najmłodszych. Stronę zbudowano tak, aby swoje potrzeby mógł realizować zarówno nauczyciel jak i uczeń. Nowością jest, że zaproponowano też materiały dla rodziców, co pozwala im szczególnie aktywnie zaangażować się w rozwój swojego dziecka i rozbudzać jego zainteresowania – mówi Iwo Wroński, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, ekspert Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

TAURON nagradza

Nowa formuła „Bezpieczników TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” aktywizuje głównie nauczycieli i pozwala im na wprowadzenie do lekcji nowych, atrakcyjnych treści i narzędzi edukacyjnych. Dla nauczycieli i klas, które zarejestrują się do programu, przeprowadzą „energetyczną” lekcję i najciekawiej pokażą, opiszą lub zrelacjonują ją na swojej stronie www lub na profilu społecznościowym – TAURON ufundował drobne upominki.

Wszystkie informacje o platformie można znaleźć pod adresem: edukacja.bezpieczniki.tauron.pl a strona całej akcji edukacyjnej to: bezpieczniki.tauron.pl.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments