Wydarzenia Cieszyn

Istebna: Od marzeń do sukcesu

Gmina Istebna wraz z partnerskim Jabłonkowem po stronie czeskiej podsumowała wspólny projekt. Spotkanie wieńczące działania odbyło się w sali Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej. Gościli w nim przedstawiciele obu współpracujących samorządów, a także innych jednostek zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Dzięki pozyskaniu pieniędzy udało się wykonać dwie inwestycje. Po polskiej stronie jest to zagospodarowanie terenu wokół parkingu „Pod Grapą” w centrum Istebnej, w sąsiedztwie Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, a po czeskiej – uporządkowanie parkingu w centrum Jabłonkowa. Przedstawiciele obu gmin, Wiesław Legierski i Monika Motykova, omówili poszczególne etapy realizacji projektu. Następnie Karolina Kopiec, architekt krajobrazu, przedstawiła przebieg prac wykonanych przy tworzeniu pokazowego ogrodu roślin karpackich, który znajduje się na skarpie przy istebniańskim parkingu, a Magdalena Mijal z Nadleśnictwa Wisła powiedziała kilka słów o powstawaniu i funkcjonowaniu ogrodu roślin Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Podczas transgranicznego spotkania nie zabrakło także dyskusji i snucia dalszych planów. Podkreślano wartości płynące ze wspólnego działania. – Najpierw trzeba trochę marzyć, potem twardo stąpać po ziemi, a na końcu realizować zamierzenia. Cieszymy się, że i tym razem się udało wcielić plany w życie – podsumował Henryk Gazurek, wójt gminy Istebna.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments