Cieszyn Na sygnale

Istebna: Pobił, zgwałcił i okradł

34-letni mężczyzna podejrzany o zgwałcenie, pobicie i rozbój w Istebnej został zatrzymany przez policjantów z Wisły. teraz grozi mu nawet 12 lat za kratkami.

7 czerwca mieszkanka Trójwsi wracała autobusem z pracy do domu. Po 23.00 wysiadła na przystanku i przez las szła do domu. W ciemnościach ukrył się napastnik. –  Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Następnie sprawca dopuścił się zgwałcenia kobiety. Ukradł kobiecie torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Potem zostawił swoją ofiarę w lesie i uciekł w nieznanym kierunku – poinformował Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji. 

Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Do akcji włączyła się także rodzina pokrzywdzonej. Mundurowi zatrzymali mężczyzną odpowiadającemu rysopisowi. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i rozboju oraz wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył skradzione przedmioty. 34-latek nie był karany w przeszłości. Usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments