Wydarzenia Cieszyn

Istebna: Wypełnij ankietę

Do 14 sierpnia wydłużono termin składania przez mieszkańców Trójwsi deklaracji w sprawie przyłączenia się do sieci gazowej. Obecnie, jak przyznają władze gminy Istebna, zainteresowanie ze strony górali pozostawia wiele do życzenia.

Wójt Istebnej Henryk Gazurek podpisał list intencyjny w sprawie gazyfikacji gminy. To był pierwszy krok. Obecnie inwestor, czyli Polska Spółka Gazownictwa oraz władze gminy rozpoczęły gruntowną analizę rynku, która ma pokazać, ile osób będzie zainteresowanych podłączeniem do sieci. W przypadku gdy zainteresowanie będzie zbyt małe, inwestycja może okazać się ekonomicznie nieopłacalna i nie będzie realizowana. – Będziemy apelować i zachęcać mieszkańców, aby uzupełniali i podpisywali dokumenty. Wiadomo, każdy się boi, że wypełniając ankietę nie będzie się mógł wycofać z inwestycji. Jednak to do niczego nie zobowiązuje. Ankiety służą jedynie do stworzenia mapy zainteresowania i opłacalności gazyfikacji – wyjaśnia Stanisław Legierski, wiceprzewodniczący Rady Gminy. Dokumenty są dostępne w Urzędzie Gminy Istebna, w Punkcie Informacji Turystycznej, a także w biurach sołtysów Koniakowa i Jaworzynki.

 

google_news
Wydarzenia Cieszyn

Istebna: Wypełnij ankietę

W Istebnej ma ruszyć gazyfikacja. Aby projekt się udał konieczne jest wsparcie mieszkańców.

Polskiej Spółki Gazownictwa szacuje, że odbiorców ma być ok. 2 tys, w tym 25 domów wczasowych. Jeśli zainteresowanie będzie spore, to jak deklaruje Artur Michniewicz, rzecznik prasowy PSG, ruszą prace związane z opracowaniem studium wykonalności i koncepcji gazyfikacji. W 2019 roku mieszkańcy będą już mogli korzystać z gazu w swoich domach.

Spółka oraz władze gminy rozpoczęły już gruntowną analizę rynku, która ma pokazać ile osób będzie zainteresowanych podłączeniem do sieci. Specjalne ankiety są dostępne w Urzędzie Gminy Istebna, w Punkcie Informacji Turystycznej, a także w biurach sołtysów Koniakowa i Jaworzynki. Jak zaznacza wójt Istebnej Henryk Gazurek, uzupełnienie deklaracji jest niezwykle ważne, gdyż pozwoli na określenie zapotrzebowania na gaz ziemny, a tym samym na ocenę opłacalności gazyfikacji Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

 

google_news