Niewydolność żylna to schorzenie, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Oddziałuje na cały organizm. To schorzenie objawia się nieestetycznymi żylakami oraz opuchlizną i bólem nóg. Produkty uciskowe, do których należą na przykład podkolanówki uciskowe na żylaki, poprawiają krążenie w nogach. Dowiedz się, na czym polega działanie podkolanówek uciskowych i jak długo powinno się je nosić.
Na czym polega działanie podkolanówek przeciwżylakowych?
Efektem niewydolności żylnej jest zaleganie krwi w dolnych kończynach, które powoduje dyskomfort i dolegliwości bólowe. Metodom leczenia jest kompresjoterapia wykorzystująca podkolanówki uciskowe. Mają one za zadanie regulowanie przepływu krwi za pomocą delikatnego ucisku na żyły, ułatwiającego prawidłowe domknięcie się zastawek. To powoduje sprawniejsze krążenie i eliminuje zaleganie krwi i pojawianie się żylaków.
Kto powinien nosić podkolanówki uciskowe?
Problemy krążeniowe często wynikają z przeciążenia kończyn dolnych. Oznacza to, że mogą dotknąć nawet osoby prowadzące aktywny tryb życia. Podkolanówki uciskowe na żylaki powinny być noszone, gdy:
- długo przebywamy w pozycji siedzącej,
- odczuwamy ból i dyskomfort w okolicy nóg,
- występuje opuchlizna kończyn dolnych,
- mamy żylaki i pajączki,
- uprawiamy wzmożoną aktywność fizyczną i sporty obciążające nogi,
- mamy ograniczone możliwości ruchu przez pracę czy długą podróż,
- występuje opuchlizna nóg wywołana ciążą lub nadwagą.
Podkolanówki uciskowe wykorzystuje się przy profilaktyce chorób żylnych. Stosuje się je też jako wspomaganie leczenia farmakologicznego lub po przebytych zabiegach chirurgicznych.
W sklepie Przeciwzylakowe.pl dostępny jest szeroki wybór podkolanówek przeciwżylakowych. Są one w korzystnych cenach, a ich dostawa jest szybka i możliwa za pomocą wszystkich dostępnych na rynku form transportu. Sklep znajdziesz pod tym adresem: https://przeciwzylakowe.pl/.
Jak długo trzeba nosić podkolanówki przeciwżylakowe?
Podkolanówki uciskowe na żylaki powinno się nosić tak długo, jak trwa choroba – nierzadko jest to całe życie. Podkolanówki przeciwżylakowe zdejmujemy na noc. Istnieją wyjątki, gdy lekarz zaleci niezdejmowanie podkolanówek przez kilka dni, są to sytuacje na przykład bezpośrednio po operacji żylaków, w zakrzepicy czy po operacji chirurgicznej.
Jak używać podkolanówek uciskowych na żylaki?
Istotne jest, aby wybierając podkolanówki przeciwżylakowe, kierować się klasą kompresji. I z nich w standardzie RAL cechuje się najmniejszym uciskiem i jest polecana do stosowania profilaktycznego. II lub III klasę RAL powinny stosować osoby z niewydolnością żylną w trakcie leczenia, lub rekonwalescencji po operacji. Podkolanówki uciskowe należy zakładać rano na wypoczęte nogi, naciągając je do poziomu kolan w taki sposób, żeby na ich powierzchni nie było zagnieceń. Podkolanówki zazwyczaj występują w neutralnej kolorystyce, więc doskonale sprawdzą się w codziennych stylizacjach.
Jak często należy wymieniać podkolanówki uciskowe?
Najlepiej jest zapoznać się z informacją na opakowaniu lub w instrukcji, która jest do niego dołączona. Zazwyczaj czas gwarancji, jaki producenci przydzielają na produkty uciskowe to 6 miesięcy. Po tym czasie należy wymienić stare, znoszone podkolanówki żylakowe na nowe. Warto pamiętać, że podkolanówki uciskowe to nie jest zwykła część garderoby, ale lekarstwo pomagające nam w schorzeniu czy chorobie. Po podanym przez producentów okresie ważności podkolanówki mogą już nie gwarantować odpowiedniego ucisku, a ich właściwości lecznicze i profilaktyczne mogą stać się nieskuteczne.