Pomoc z zadaniem domowym
Zadanie domowe z całą pewnością jest słowem, na które większość uczniów reaguje niechęcią. Dlaczego tak jest? Ponieważ dla ucznia to powrót do szkoły, mimo że jest on już w domu, a chce pograć lub spotkać się z kolegami czy też spędzić miło czas po lekcjach. Warto poznać techniki pomagające w rozwiązywaniu zadań domowych. Dzięki temu zadanie domowe odrobimy szybciej i będziemy mieli spokój.
Dla odmiany nauczyciele całkiem inaczej postrzegają pracę domową. Zadania domowe mają utrwalać materiał z lekcji oraz pomóc w uzupełnieniu ewentualnych braków. Zdarza się czasem, że nauczyciel traktuje zadawanie dodatkowych prac domowych jako formę kary. To jednak nie pomoże w polubieniu prac domowych przez uczniów.
Rodzaje zadań domowych
Zadania domowe zadawane przez nauczycieli są bardzo różne. Możne je jednak podzielić na kilka podstawowych grup. Każda z nich ma inną funkcję i w innym celu są zadawane. Jeżeli potrzebna jest wam pomoc w zadaniu domowym, to odwiedźcie stronę https://odrabiamy.pl/.
Pierwszą funkcją jest przypomnienie materiału przerobionego na lekcji. Wykonując zadanie z matematyki czy też innych przedmiotów po lekcjach łatwiej zapamiętujemy nową wiedzę.
Kolejnym sposobem na prace domowe jest dokończenie zadań, które wykonywaliśmy na lekcji. Zazwyczaj wygląda to tak, że część zadań wykonujemy na lekcji, a resztę kończymy w domu. Sprawdza się to przy takich przedmiotach jak fizyka czy matematyka.
Kolejną metodą jest odrabianie lekcji jako przygotowanie się do nadchodzących zajęć. Zazwyczaj w takiej sytuacji nauczyciel prosi o przeczytanie rozdziału do przodu. Dzięki temu wiemy, o czym będziemy się uczyć. To również skuteczny sposób nauki. Metoda ta ma jednak spor przeciwników, którzy uważają, że dzieci nie powinny same przerabiać materiału do przodu.
Ciekawym pomysłem na prace domową jest zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Jednak w przypadku wielu zajęć nie jest to możliwe.
Przykłady na zadanie domowe
Na lekcji matematyki przerabiane jest zagadnienie związane z objętością brył. Jako zadanie domowe może być np. policzenie objętości konkretnych brył lub dowolnie wybranych.
Z języka angielskiego można zadać dziecku tłumaczenie piosenek lub bajek z angielskiego na polski.
W przypadku chemii lub fizyki idealnie sprawdzają się różnego rodzaju doświadczenia, zazwyczaj znacznie chętniej wykonywane niż nauka z książki.
Rozwiązywanie zadań domowych ma korzyści zarówno dla uczniów, którzy na bieżąco mogą kontrolować postęp swojej nauki, jak i dla nauczycieli są wskazówką, czy ich metoda nauki jest dobra i czy przynosi oczekiwane efekty.
Jakie mają funkcje zadania domowe?
Podsumowując temat i odpowiadając na pytanie, jaka jest funkcja zadania domowego, możemy powiedzieć, że. Po pierwsze zadanie pomagają na usystematyzowanie wiedzy. Pomagają również uzupełnić ewentualne braki lub dokończyć materiał z lekcji. Warto mieć w klasie kogoś, kto zaoferuje nam pomoc z zadaniem domowym w sytuacji, kiedy nie będziemy sobie radzić. W przypadku młodszych uczniów rozwiązanie zadania domowego ma nauczyć je systematycznej pracy. Zadania domowe pełnią bardzo ważną funkcję.
Czym jest praca domowa?
Wiele osób odbiera pracę domową jako karę, inni właściwie jako nagrodę. Czym wobec tego jest praca domowa? Nie ma jednej odpowiedzi i najbardziej prawdziwą będzie – to zależy. Wielu nauczycieli wykorzystuje zadanie domowe jako karę dla konkretnego ucznia. Zazwyczaj za nieodpowiednie zachowanie. Metoda ta jednak w dzisiejszych czasach uważana jest za mało skuteczną. Z tego powodu odchodzi się od takich metod. Z drugiej strony zwolennicy tej metody uważają, że skoro ktoś nie lubi odrabiać prac domowych, to już sama wizja tej kary będzie wystarczająco skutecznym sposobem.
Na przeciwległym biegunie mamy nauczycieli, którzy uważają, że praca domowa to wręcz nagroda dla ucznia. Że powinna ona go motywować do wysiłku, pogłębiania wiedzy i dążenia do lepszej oceny. Kiedy to się sprawdzi? Prawdopodobnie gdy mamy do czynienia ze słabym uczniem. W jego wypadku każdy plus, każda szansa na wyższą ocenę jest niemalże na wagę złota.
Praca domowa wydaje się dość niepozornym elementem. Ma jednak wielu zarówno zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Z jednej strony mówią przeciwnicy, że to nadmiar zajęć. To może powodować niechęć dzieci do szkoły. Z drugiej strony mamy przekonanie, że praca w domu pozwala utrwalić materiał z lekcji. Według ich teorii mówi się, że wielu uczniów gdyby nie prace zadawane do domu, nie zaglądałby do zeszytów ani książek. Prace domowe w wielu wypadkach pomagają rozwiać kreatywność. Dobrze dobrane prace domowe pozwalają rozwijać pasje oraz kreatywność.
W tym momencie warto sobie zadać pytanie, czym jest praca domowa, jakie płyną wnioski z tego tekstu? Po pierwsze praca domowa nie musi być przykrym obowiązkiem. Wręcz przeciwnie, może to być zadanie, po które uczniowie będą sięgali bardzo chętnie. Wiele zależy od tego jak zostanie ona przedstawiona i przygotowana przez nauczyciela. Dobry nauczyciel jest w stanie sprawić, że jego uczniowie będą zasiadać do odrabiania zadań domowych z prawdziwą przyjemnością.
naszkicuj wykres funkcji f(x)=ax2 jesli nalezy do niego punkt p P(-1/2,1/4),P(-pierwiastek3,3/2)