Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Jak zaoszczędzić 5 tysięcy złotych na organizacji wesela?

Koszty, z którymi należy się liczyć, organizując przyjęcie weselne, potrafią przytłoczyć, niezależnie od liczby gości. Choć jest to jeden z najważniejszych dni w życiu Młodej Pary i jej rodziców, to często przeliczając weselny budżet, szukają oni realnych oszczędności. Jednym z najlepszych sposobów na ich realne obniżenie są gratisy, którymi właściciele sal weselnych kuszą Młodych, by zorganizowali u nich swoje przyjęcie. Niektóre są naprawdę imponujące. 

1. Apartament dla Młodej Pary – wydatek około 150 złotych za dobę

To najpopularniejszy gratis, na jaki mogą liczyć Młode Pary. Jest jednak drugie dno tej pozornej oszczędności, na którą często godzą się Młodzi. Przed wyborem danego lokalu, poproście o pokazanie apartamentu, ponieważ wciąż można się spotkać z takimi, które pozostawiają wiele do życzenia.

2. Samochód do ślubu – około 100 złotych za godzinę

To punkt istotny zwłaszcza dla Młodych Panów. Mało który z własnej woli zdecyduje się na jazdę garbusem, za to np. duży fiat, którym przez 40 lat jeździł dziadek, to już inna historia. Jeżeli ma być elegancko, to warto postawić na limuzynę. To rzadki gratis, ale w Folvarku Klimosz właściciele udostępniają Młodej Parze najnowszy model limuzyny Jaguar XJ.

3. Korkowe – 15 złotych za butelkę

W niektórych regionach jest to klasyczny ukryty koszt. Korkowe to opłata pobierana za serwis alkoholu i składają się na nie następujące czynności: przechowanie i schłodzenie alkoholu, zapewnienie szkła do jego serwowania oraz samo serwowanie w trakcie przyjęcia. Jeżeli wesele jest duże, to śmiało powinniście negocjować brak opłaty korkowej.

4. Dekoracja sali – od 500 złotych

W pojęciu dekoracji mieści się bardzo wiele elementów, które mogą być powodem do niepokoju, ale odpowiednio zestawione mogą tworzyć satysfakcjonujące rozwiązanie. Wymienić należy tutaj przede wszystkim pokrowce na krzesła, kokardy na krzesła w różnej kolorystyce, świeczniki, wazony, aranżację światłami itp. Warto w tej kwestii zadać wiele pytań, by w dniu wesela boleśnie się nie rozczarować.

5. Lot samolotem – 1000 złotych za godzinę

Trzeba przyznać, że ciężko znaleźć gratis, który to przebija. Na taki prezent mogą liczyć Młode Pary decydujące się na przyjęcie weselne w Folvarku Klimosz w Pogwizdowie obok Cieszyna. Przy samolocie wykonać można nietuzinkową sesję fotograficzną albo zrealizować plenerowe elementy teledysku ślubnego.

Tak poważna kwestia, jak gratisy dla Młodej Pary, może być decydującym elementem podczas wyboru miejsca na przyjęcie weselne. Warto więc zadawać jak najwięcej pytań, by uniknąć później rozczarowania. Mimo wszystko część tego typu prezentów może znacząco obniżyć koszty naszego przyjęcia. Jeżeli manager domu weselnego, z którym rozmawiacie nie ma wam nic ciekawego do zaoferowania, to może warto poszukać innego miejsca, w którym was dopieszczą.

Folvark Klimosz, ul. Katowicka 9, 43-418 Pogwizdów, tel. 33/8510079, [email protected], www.folvark.pl

google_news