Wydarzenia Żywiec

Jeleśnia: Jest umowa na ścieżki rowerowe

Władze gminy Jeleśnia podpisały umowę na dofinansowanie projektu budowy ścieżek rowerowych.

 Umowa podpisana została na kwotę ponad 1,3 miliona euro.

– Projekt będzie realizowany wspólnie z naszym partnerem ze Słowacji gminą Klin. Mamy wspólny problem, że jesteśmy często pomijani przez turystów wypoczywających na pograniczu, którzy wybierają inne gminy i nie doceniają walorów przyrodniczych i kulturowych Jeleśni i Klina. Aby rozwiązać ten problem i podnieść wartość turystyczną obszaru przystąpiliśmy do wspólnego projektu. W jego ramach powstaną nowe odcinki trasy pieszo-rowerowej w Przyborowie i Krzyżówkach, jak również w Sopotni Małej oraz nowy odcinek trasy pieszorowerowej w słowackim Klinie. Na tych odcinkach powstaną punkty widokowe i miejsca odpoczynku. Cały obszar tras zostanie oznakowany jako część transgranicznego szlaku turystycznego od Jeleśni przez Pilsko aż do Klina. Dodatkowo powstanie e-narzędzie Mobi-Tour, które będzie wspierało orientację turystów na trasach i zarazem promowało atrakcje przyrodniczo-kulturowe, które tam się znajdują – mówi wicewójt gminy Jeleśnia Bronisław Jafernik.

Aby uzyskać lepszą rozpoznawalność nowej oferty turystycznej planowane są akcje promocyjne: dwa rajdy pieszo-rowerowe, dwie imprezy tematyczne, wydanie folderu, mapy, umieszczenie tablic reklamowych w obu gminach, spotkania informacyjne dla ludności lokalnej i osób zainteresowanych turystyką transgraniczną.

– Będzie także kurs języka sąsiada, który lepiej przygotuje przedstawicieli obu gmin do obsługi transgranicznego ruchu turystycznego – dodaje wicewójt Bronisław Jafernik.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments