Wydarzenia Bielsko-Biała

Kasa dla Bielska-Białej

Stało się. Wczoraj w Warszawie w Centrum Unijnych Projektów Transportowych została podpisana umowa w sprawie dofinansowania rozbudowy z unijnej kiesy dwóch bardzo ważnych bielskich arterii, czyli ulicy Krakowskiej oraz Żywieckiej. Oznacza to, że prace na obu drogach mogą rozpocząć już niebawem.

Początkowo wydawał się, że niż z tego nie będzie, bo w pierwszym rozdaniu bielski projekt nie został uwzględniony. Ostatecznie jednak pula środków do rozdysponowania w ramach unijnego projektu „Infrastruktura i Środowisko” został powiększona o dodatkowe pieniądze i stolica Podbeskidzia wsparcie z Brukseli otrzymała. Chodzi o niebagatelną kwotę 126 milionów złotych (cały projekt szacowany jest na 151 milionów).

Inwestycja ze względów organizacyjnych została podzielona na dwa mniejsze przedsięwzięcia. W ramach pierwszego zostanie zmodernizowana ulica Krakowska na odcinku od ulicy Lwowskiej do granicy miasta, w ramach drugiego ma zostać rozbudowana ulica Żywieckiej na odcinku od ulicy Stojałowskiego do ulicy Górskiej.

 

 

google_news