Na sygnale Oświęcim

Kęczanie uratowali życie mieszkanki Bydgoszczy. Bo nie można być obojętnym

Dzięki interwencji mieszkańca Kęt i dyżurnego miejscowego komisariatu udało się uratować życie mieszkanki Bydgoszczy. Kobieta zmagała się z myślami samobójczymi.

Oświęcimska policja poinformowała dziś o interwencji z 1 października. O 15.30 z Komisariatem Policji w Kętach skontaktował się mieszkaniec. – Oświadczył, że jego znajoma z Krakowa na portalu społecznościowym napisała, że zamierza targnąć się na własne życie. Dyżurny uzyskał od mężczyzny numer telefonu, po czym skontaktował się z kobietą. Podczas rozmowy potwierdził, że 36-latka znajduje się w złym stanie psychicznym. Udało mu się ustalić jej dokładny adres. Okazało się, że kobieta mieszka w Bydgoszczy, a nie w Krakowie – relacjonuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej komendy.

Dyżurny od razu wykręcił numer Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, przekazując tam informację o pilnej potrzebie udzielenia kobiecie pomocy. Pod wskazany adres pojechali policjanci i ratownicy medyczni. Po badaniach kobieta została oddana pod opiekę rodziny.

– Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji, między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń – przypomina rzecznik policji z Oświęcimia.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Tel. 800 70 2222.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12 (bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu).

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA. Tel. 22 484 88 01.

Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji (www.stopdepresji.pl).

google_news