Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała

Kobietom z odsieczą

Najtrudniejsze dla kobiet doświadczających przemocy jest wykonanie pierwszego kroku. Opowiedzenie o swojej sytuacji, rozpoczęcie procedur prawnych i doprowadzenie ich do końca. System pomocy osobom doświadczającym przemocy nie ułatwia sprawy, dlatego kobiety latami tkwią w… niebezpiecznych związkach. Mogą jednak wziąć udział w bezpłatnym warsztacie dla kobiet, które doświadczyły już lub doświadczają różnych form przemocy.

Bielska Fundacja Pozytywnych Zmian organizuje na bezpłatny warsztat, podczas którego zostanie omówiony przebieg postępowania karnego od chwili jego zainicjowania aż do prawomocnego zakończenia. Szczegółowo opracowano zagadnienia dotyczące zainicjowania postępowania karnego przeciwko sprawcy przemocy, organów prowadzących to postępowanie oraz podejmowanych w jego toku czynności, jak również uprawnień przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Prowadzące warsztat adwokatki zapoznają uczestniczki warsztatów z przebiegiem rozprawy sądowej. Wyjaśnią, kto znajduje się na sali sądowej, jaka jest jego rola procesowa, jakie wynikają z niej obowiązki oraz uprawnienia. Z kolei psycholożka podpowie, jak prawidłowo przygotować się do składania zeznań i zminimalizować stres związany z uczestnictwem w czynnościach procesowych, czyli przesłuchaniach. Warsztaty odbędą się 18 maja w bielskim biurze Fundacji Pozytywnych Zmian (ul. Krasińskiego 5a/9.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, warto już teraz zapisać się na spotkanie kontaktując się z Aliną Kulą pod adresem – [email protected], lub numerem telefonu – 695176240.

google_news