Sport Żywiec

Kuba Błaszczykowski kontra burmistrz Żywca!

Remisowo 8:8 zakończył się dzisiejszy (14 czerwca) mecz charytatywny w Żywcu Błaszczykowscy i Przyjaciele kontra Kabarety i Górale. Dochód z tego spotkania przeznaczony był na leczenie Krystiana Podgórca.

Pomysłodawcą tego spotkania był Jerzy Pawlus, pochodzący z Radziechów, a obecnie mieszkający w Austrii. Mecz na stadionie żywieckiej Koszarawy zgromadził tłumy ludzi. I nie ma się też czemu dziwić. W drużynie Błaszczykowscy i Przyjaciele zagrali, bowiem między innymi Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski, Tomasz Jodłowiec, Jerzy Brzęczek. Z kolei w drużynie Kabarety i Górale można było zobaczyć między innymi komików z Kabaretu Paranienormalni, Kabaretu Skeczów Męczących, Kabaretu Nowaki, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, Łukasza Golca i kapitana tej ekipy burmistrza Żywca Antoniego Szlagora. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 8:8.

– Mogliśmy ich spokojnie pokonać, ale nie wypadało wygrać z gośćmi i dlatego im nieco odpuściliśmy – śmieje się burmistrz Antoni Szlagor.

Ale to jeszcze nie koniec imprez związanych z akcją charytatywną. W czwartek (15 czerwca) czeka nas Kabareton w Amfiteatrze Pod Grojcem o 19.00, gdzie wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów i Katarzyna Pakosińska. Bilet wstępu kosztować będzie 50 złotych. W piątek (16 czerwca) o 18.00 rozegrany zostanie mecz siatkówki Błaszczykowscy i Przyjaciele kontra Górale w hali sportowej w Twardorzeczce (tu dochód przeznaczony zostanie na leczenie 4-letniego Przemka Gawlińskiego z Lipowej, Daniela Rosiaka z Lipowej i Anny Rybus z Ostrego). Natomiast w sobotę (17 czerwca) o 19.30 w żywieckim Amfiteatrze Pod Grojcem swój koncert rozpocznie Sylwia Grzeszczak. Tu również bilet kosztować będzie 50 złotych.

google_news