Sport Cieszyn

Maraton rowerowy: Wisła – Gdańsk

130 km dziennie na rowerze, 200 godzin w trasie i jeden cel – meta. To wyzwanie stojące przed uczestnikami pierwszego w Polsce nieszosowego ultramaratonu – Wisła 1200.

Ponad 200 zawodniczek i zawodników wyruszyło 6 lipca spod Baraniej Góry i spróbuje dotrzeć do Gdańska szlakiem wytyczonym przez Wisłę. W wydarzeniu wezmą udział doświadczeni cykliści z Polski i sześciu zagranicznych krajów.

Wisła 1200 to ultramaraton dla najbardziej wytrwałych. Każdego dnia uczestnicy muszą przejechać ponad 100 kilometrów. Mogą liczyć na swoje nogi, rower i towarzystwo kolegów czy koleżanek na trasie. Mają na to 200 godzin, czyli niecałe 9 dni.  

– Wisła 1200 to pierwszy ultramaraton rowerowy w Polsce, który nie odbędzie się na drogach szosowych. Uczestnicy będą musieli poruszać się po leśnych ścieżkach i pokonywać liczne odcinki na wałach rzecznych. Dlatego przygotowanie logistyczne i zapoznanie z trasą jest równie ważne, jak sprawność fizyczna. Niektórzy zawodnicy planują przejechać 1200 km w mniej niż 72 godziny. Zobaczymy, czy piękna, ale niezwykle wymagająca droga im na to pozwoli – zapowiada Leszek Pachulski, organizator I edycji Maratonu Wisła 1200.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments