Ma 22 lata i zamierzał popełnić samobójstwo, zareagował jego kolega i powiadomił służby. W toku policyjnych czynności ustalono, gdzie może być młody mężczyzna, na miejsce natychmiast wysłano kilka patroli policji.
Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR wczoraj o godz. 22.13. Po dojeździe na miejsce 22-latka zlokalizował patrol z Samodzielnego Oddziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Okazało się, że ten zdążył już dokonać samookaleczenia, na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, został przewieziony do jednego z bielskich szpitali.
Nie lekceważmy sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową lub reakcją na traumatyczne wydarzenie. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej oferuje dla mieszkańców miasta i powiatu natychmiastowe i profesjonalne wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych. Specjaliści POIK pomagają nie tylko zrozumieć i przepracować emocje związane z kryzysem, ale także pomagają znaleźć konkretne rozwiązania problemów. Ośrodek zapewnia dyskrecję i bezpieczeństwo, a przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, możliwe jest tymczasowe schronienie w hostelu Ośrodka. Skorzystanie z pomocy POIK to szansa na szybsze wyjście z kryzysu i odbudowanie stabilności w życiu osobistym. Pomoc świadczona jest bezpłatnie 7 dni w tygodniu 24h na dobę. Całodobowy numer interwencyjny 33 814-62-21
Okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).