Kultura i rozrywka Żywiec

Międzybrodzie Żywieckie: Nawet oczy jadły

W Międzybrodziu Żywieckim aż stoły uginały się od całej gamy przysmaków, na widok, których wszystkim ciekła ślinka, a oczy wręcz jadły! Tak w wielkim skrócie można opisać coroczną imprezę „Stoły Wielkanocne” w gminie Czernichów.

– To impreza, która ma charakter konkursu kulinarnego. Startują w niej Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Panie z KGW przygotowują smakołyki wykorzystując przepisy swoich matek i babć. Na tych, którzy nas odwiedzili czekały chyba wszelkie możliwe smakołyki, które zadowalały gusta nawet najwybredniejszych smakoszów. Te przygotowane potrawy oceniało specjalne jury złożone z profesjonalistów – mówi Krzysztof Fiołek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Czernichów.

W tym roku w jury zasiadali: Irena Golec (mama słynnych braci – założycieli zespołu Golec uOrkiestra z Milówki), Janina Bronowska (właścicielka Piekarni Czernichów) oraz nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Jury przyznało pierwsze miejsca dla wszystkich KGW.

– To była przepiękna przedświąteczna impreza. Byłam bardzo mile zaskoczona przygotowanymi potrawami i ich różnością. Były one tak ładnie i gustownie podane, że nawet aż oczy jadły! – śmieje się Irena Golec.

Temu wszystkiemu towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych, a co ważne nie brakowało i muzyki, a wystąpili między innymi podopieczni Fundacji Braci Golec, chór „Fiaccola” pod kierownictwem Katarzyny Sadlik, uczniowie Szkoły Podstawowej z Międzybrodzia Żywieckiego oraz młodzi gitarzyści, którzy na co dzień grają pod okiem Mateusza Kleina.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments