Kultura i rozrywka Żywiec

Międzybrodzie Bialskie: Relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

Niecodzienna uroczystość odbędzie się dzisiaj (24 marca) w kościele świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.

Jak informuje Krzysztof Stwora, sołtys Międzybrodzia Bialskiego i członek tamtejszej Rady Parafialnej, o 18.00 w międzybrodzkim kościele rozpocznie się msza połączona z wprowadzeniem do świątyni relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W uroczystości udział weźmie brat księdza – Józef Popiełuszko wraz z żoną Alfredą. Oprócz nich do Międzybrodzia Bialskiego przyjechali jeszcze ksiądz Andrzej Kakareko, kanclerz kurii metropolitalnej Archidiecezji Białostockiej i Józef Modzelewski, przewodniczący Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność.

– Jakieś trzy miesiące temu Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność i mieszkaniec Międzybrodzia Bialskiego, wyszedł z propozycją, aby do naszego kościoła sprowadzić relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Wszyscy uznaliśmy, że to dobry pomysł i w lutym odebraliśmy te relikwie w Białymstoku. Dodam jeszcze, że już w połowie 2010 roku w naszym kościele wystawiany był obraz księdza Jerzego Popiełuszki, gdy remontowano ołtarz – mówi sołtys Krzysztof Stwora.

Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września 1947 roku w Okopach (województwo podlaskie). Był między innymi polskim prezbiterem rzymskokatolickim, kapelanem warszawskiej Solidarności i obrońcą praw człowieka w PRL. Został zamordowany 19 października 1984 roku we Włocławku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. 6 czerwca 2010 roku ogłoszono go oficjalnie błogosławionym Kościoła katolickiego.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments