Ulica zostaje – tak zdecydował Naczelny Sąd Administracyjny.
Wojewoda zarządzeniem zastępczym zmienił nazwę ulicy I Armii Wojska Polskiego na Cichociemnych prawie dokładnie rok temu. Niektórzy mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego protestowali, a miasto postanowiło się odwołać. Sąd przyznał rację miastu.
Wcześniej sąd przyznał rację miastu w sprawie ulicy Ryszarda Dziopaka. Ważą się jeszcze ulicy Dywizji Kościuszkowskiej, którą wojewoda zmienił na Józefa Rymera.
Czy na sali obrad w Ratuszu Orzeł może być zgodnie z ustawą o Godle w kolorze białym a nie czarnym ?
Ulicy Rymera nie zmienią , zadbają o to śląscy kolonizatorzy
jakie sądy takie wyroki bastion POstkomunizmu
Komuna trzyma się mocno, a ostoją są sądy niezmienione od PRLu
Przywróćmy jeszcze ulice Lenina,Koniewa,Greczki,Woroszyłowa ,Dzierżyńskiego,Bieruta.A co jak się bawić to się bawić.
Po co było zmieniać.
A co, źle było? Ci ludzie zaistnieli w historii… Większość mieszkańców pamięta, gdzie te ulice były.
Prawda jest taka że w historii mamy licznych bohaterów. Jedni zapisali się pozytywnie a inni negatywnie. Niestety, fakty są takie że sposób referowania wydarzeń historycznych w Polsce został skażony przez polityczną propagandę. Tak było w epoce PRL i tak jest obecnie. Polityka historyczna w III RP polega na szczepieniu młodego pokolenia nienawiścią do polskich żołnierzy którzy w czasie II wojny światowej walczyli w I armii WP czy Dywizji Kościuszkowskiej. Obrzydliwe !!!
czasy mijają, a TW jesteś cały czas, prawda? Co masz do nazwy I Armii Wojska Polskiego. Ludzie walczyli, ginęli przelewali krew i byli apolityczni po prostu.
Kto pokryje koszty zmian?