Wydarzenia Bielsko-Biała

Miasto wygrywa z wojewodą

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach zapadł wyrok o uchyleniu rozstrzygnięcia Wojewody Śląskiego zmieniającej nazwę ulicy I Armii Wojska Polskiego na ulicę Cichociemnych. 

Wojewoda Śląski zarządzeniami zastępczymi, wydanymi na podstawie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomników zmienił nazwę ulicy I Armii Wojska Polskiego na ulicę Cichociemnych. 

Zarządzenia zastępcze Wojewody Śląskiego dotyczące ulic I Armii Wojska Polskiego oraz Dywizji Kościuszkowskiej (która zarządzeniem wojewody została zmieniona na Józefa Rymera) ze względu – jak informowali urzędnicy ratusza – “na naruszenie przede wszystkim zasady samodzielności gminy” zostały zaskarżone do sądu administracyjnego w celu zbadania ich legalności.

W czwartek na rozprawie w WSA w Gliwicach zapadł wyrok o uchylenie rozstrzygnięcia wojewody dotyczącego pierwszej z będących przedmiotem sporu ulic.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments