Wydarzenia Żywiec Sucha Beskidzka

Modernizacja Żywiec – Sucha Beskidzka potrwa dłużej

Fot. Paweł Szczotka

Pojawiły się informacje, że modernizacja linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka przedłuży się o kilka miesięcy. Na ile to plotki, a na ile prawda?

Gdy 25 czerwca 2024 roku spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podpisywała umowę z firmą Strabag na modernizację linii Żywiec – Sucha Beskidzka za ponad 442 milionów złotych, to wówczas wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski zapowiadał, że linia będzie przejezdna w połowie 2026 roku. Końcem kwietnia tego roku Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach opublikował projekt rozkładu jazdy pociągów, który miałby obowiązywać od 14 grudnia 2025 roku. Wynika z niego, że pociągi na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka, w ilości 11 par dziennie, miałyby zacząć jeździć od września 2026 roku. Ale ostatnio pojawiły się informacje, że nistety modernizacja przedłuży się o kilka miesięcy. I potwierdza to spółka PKP PLK.

– Zawarliśmy dodatkową umowę z wykonawcą na remont 11 obiektów inżynieryjnych na tej linii kolejowej, które projektowane były przez inny podmiot w ramach osobnego zamówienia. Oddanie trasy do ponownej eksploatacji planujemy na koniec 2026 roku – poinformowała nas Dorota Szalacha z zespołu prasowego spółki PKP PLK.

google_news