E-edukacja Cieszyn

Motoryzacyjna młodzież

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizowały cztery drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy zdawali testy dotyczące zasad i przepisów ruchu drogowego  oraz historii polskiej motoryzacji, wykazywali się umiejętnościami udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i przygotowania samochodu do jazdy oraz samą jazdą sprawnościową na placu manewrowym.

Po główne trofeum w postaci Pucharu Starosty Cieszyńskiego, sięgnęła ekipa z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, występująca w składzie: Piotr Brzezina, Dawid Lubiński, Marcin Antonik. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, a trzecią lokatę zajęło trio z cieszyńskiego „Kopera”. Za podium znaleźli się gospodarze z Technikum Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat cieszyński w turnieju okręgowym.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk. 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments