Cieszyn Kultura i rozrywka

Muzyczne święto, które pomaga!

Mat. MZC

Nowy Rok w Cieszynie rozpocznie się mocnym, muzycznym akcentem! Macierz Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na niezwykły Koncert Noworoczny, który nie tylko dostarczy artystycznych emocji, ale również wesprze szczytny cel. Całkowity dochód z wydarzenia zasili Fundusz Stypendialny Śląska Cieszyńskiego, wspierający najzdolniejszą młodzież z powiatu cieszyńskiego.

Koncert zaplanowany został na 2 stycznia 2026, godz. 18.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Tego wieczoru publiczność przeniesie się do świata klasyki w wykonaniu orkiestry Filharmonii Janáčkovej z Ostrawy pod batutą charyzmatycznego Hosseina Pishkara. Solistą koncertu będzie jeden z najbardziej obiecujących wiolonczelistów młodego pokolenia – Vilém Vlček, którego pełne ekspresji interpretacje zachwycają publiczność w całej Europie.
W programie znalazły się prawdziwe perełki: uwertura do „Wesela Figara” Mozarta, porywające „Wariacje na temat rokoko” Czajkowskiego oraz barwna plejada walców i polek rodu Straussów – w tym legendarny „Nad pięknym modrym Dunajem”. Koncert zwieńczy energetyczny „Marsz Radeckiego”, bez którego trudno wyobrazić sobie noworoczne świętowanie. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć rok z klasą, piękną muzyką i… dobrym uczynkiem. Kupując bilet, słuchacze realnie przyczyniają się do rozwoju młodych talentów z naszego regionu, pomagając im rozwijać pasje i zdobywać kompetencje, które mogą otworzyć im drzwi do wielkiej kariery.

Bilety dostępne są w kasie Teatru im. A. Mickiewicza oraz on-line. Macierz Ziemi Cieszyńskiej zapraszamy na koncert – niech ten wieczór będzie wspólnym świętem muzyki, tradycji i lokalnej solidarności.

google_news
Kronika Beskidzka prasa